PKS Nova wprowadziła kolejne udogodnienie dla seniorów. Od 1 lipca osoby, które ukończyły 70. rok życia, mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami spółki dzięki 100-procentowej uldze komercyjnej.

Aby skorzystać z uprawnienia, wystarczy podczas kontroli lub zakupu biletu okazać dokument potwierdzający wiek oraz tożsamość. Dzięki temu seniorzy nie poniosą kosztów podróży na liniach objętych nową ulgą.

Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów ma na celu zwiększenie dostępności transportu publicznego dla osób starszych oraz ułatwienie im codziennego przemieszczania się. To rozwiązanie pozwoli seniorom wygodniej korzystać z komunikacji autobusowej, zarówno podczas załatwiania codziennych spraw, jak i podróży w celach rodzinnych czy rekreacyjnych.

Ulga obowiązuje na liniach, których organizatorem jest PKS Nova.